Informații utile pentru părinți

Vă așteptăm cu drag la școala noastră unde copiii pot să experimenteze o zi din viața unui elev al Școlii Gimnaziale „Sfântul Antim Ivireanul” participând la cursuri și la activitățile extracurriculare de după-amiază. Familiile care nu au reușit să fie alături de noi la Ziua Porților Deschise din 23 februarie îi invităm să ne viziteze și să vizualizeze materialul de prezentare.

Planul de școlarizare 2017-2018:

* 2 clase pregătitoare

* 2 clase I

* 1 clasă a II-a

* 1 clasă a III-a

* 1 clasă a IV-a

* 1 clasă a V-a

* 1 clasă a VI-a

* 1 clasă a VII-a

* 1 clasă a VIII-a

Mai multe detalii cu privire la Metodologia și calendarul înscrierii pentru anul școlar 2017-2018 puteți afla de pe site-ul MEN: www.edu.ro.

Perioada de completare de către părinți a cererilor tip de înscriere în clasa pregătitoare se realizează în perioada 27 februarie - 16 martie 2017. Precizări privind înscrierea în învățământul primar puteți afla aici.

Lista copiilor admiși în clasa pregătitoare, an școlar 2017-2018 poate fi consultată: aici.