Calendar 2017

Calendarul a fost conceput ca un posibil cadou frumos și util pe care să-l dăruiți celor dragi.
Pe față: am selecționat o colecție de 12 icoane ortodoxe realizate de elevii școlii noastre, însoțite de câte un scurt text plin de înțelepciune și calendarul bisericesc.
Pe verso: veti găsi câte o poză deosebită din activitatea grădiniței și școlii noastre precum și calendarul laic.
Prețul: 10 lei + costuri de transport.

Felicitări

Felicitările sunt realizate de elevii școlii noastre din ciclul gimnazial sub coordonarea doamnei prof. Oana Flavia Nenadov.
Prețul: 5 lei / buc + costuri de transport.

Cărți poștale

Cărțile poștale sunt realizate de elevii școlii noastre din ciclul gimnazial sub coordonarea doamnei prof. Oana Flavia Nenadov.
Prețul: 3 lei / buc + costuri de transport.

Ornamente de brad

Oramente pentru bradul de Crăciun confecționate din lemn și pictate manual cu multă dragoste și atenție de elevii școlii noastre din ciclul gimnazial sub coordonarea doamnei prof. Oana Flavia Nenadov.
Prețul: 10 lei / buc + costuri de transport.

Ciuș, ciuș, măgăruș

Cele 17 piese alese cu măiestrie de către Dirijor Prof. Adina Botezatu aduc în faţa noastră lumea animalelor printr-o viziune poetică şi totodată copilărească, o viziune fascinantă prin ineditul fiecărui personaj, dar şi prin sonoritatea şi dificultatea interpretării muzicale vocale şi instrumentale – interpretare în totalitate autentică, fără efecte de sintetizator.
Prețul: 15 lei + costuri de transport.

Ce Soare răsare! - album de colinde autentice romanesti

Acest CD cuprinde 14 colinde culese cu mare atentie din bogata si valoroasa mostenire a neamului nostru. Ele reprezinta poate cele mai autentice trairi muzicale ale sufletului poporului roman.
Un film despre beneficiile muzicii puteți urmări aici.
Prețul: 20 lei + costuri de transport.

Icoane bizantine

Prețul: între 100 lei și 350 lei + costuri de transport.

Pentru comenzi vă rugăm să ne contactați telefonic sau prin email.