Program "Micii învățăcei"

Școala Gimnazială "Sf. Antim Ivireanul", oferă posibilitatea atât elevilor școlii cât și celor proveniți din unități de învățământ de cilul primar, să opteze pentru Programul de după-amiază "Micii învățăcei".

Programul "Micii învățăcei" pentru ciclul primar este în intervalul 12.45-17.45 și include: masa de prânz, pregătirea temelor, limba germană, limba engleză și ateliere practice: Muzică instrumentală, Muzică vocală, Șah, Prietenii sfinților, Pictură de icoane bizantine, Educație pentru sănătate, Jocuri de echipă, Artă și meserii, Sport.

Programul "Micii învățăcei" pentru ciclul gimnazial este în intervalul 14.00-17.45 și include: masa de prânz, pregătirea temelor, elevii putând opta pentru următoarele ateliere practice: Cateheză, Sport, Lucru manual, Instrumente tradiționale, Dezvoltare personală, Experimente și Teatru.